Прописка в Киеве для крымчан

Прописка в Киеве для крымчан

Президент Петро Порошенко підписав закон, істотно облегчаючий життя громадянам України, зареєстрованим у Криму, але змушений зареєструватися на материковій Україні, а також студентам, які вирішили продовжити навчання на материку.

Текст Закона «Про внесення змін до Закону України« Про забезпечення прав і свобод громадян та правової режиму на тимчасово закріпленому території України »щодо місця перебування та права на освіту» опубліковані на сайті Верховної Ради України.

Відповідно до змін до закону, громадяни України, які проживають в Криму або переселилися з полуострова, зможуть зареєструватися на материку без смены прописки — їм будуть видавати довідки, що підтверджують місце їх перебування.

«Справки будуть видаватися громадянам в день звернення на підставі паспорта громадянина України або іншого документа, що містить відомості про реєстрацію місця проживання; письмового заяви, в якому вказано адресу, за якою громадянину може бути надана офіційна кореспонденція », — говориться в законі.

Сведения (отметки) про місце розташування таких осіб не будуть вноситися в паспорт.

Второй пункт прийнятих змін говорить: «Громадяни України, які проживають на тимчасово закарбованій території або переселяються з неї, мають право на одержання або продовження одержання певного освітнього рівня на території інших регіонів України за рахунок державного бюджету з наданням місць у гуртожитку на час навчання» .

В разі, якщо такі громадяни не попали в перелік осіб, рекомендованих вищими навчальними закладами до зарахування на місце державного замовлення, центральним органом виконавчої влади, до сфери управління якого відноситься навчальний заклад, за зверненням ВУЗУ повинен надавати додаткові бюджетні місця з урахуванням напрямку, обраного абітурієнтом, «В порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України».

«Для кримчан-громадян України, особливо підприємців, це — великий прорив, тому що тепер їм не потрібно відмовлятися від кримської реєстрації, щоб зареєструвати свій бізнес на материку. А студенти наприкінці зможуть поступити в українські вузи за спрощеною системою », — зазначив А. Сенченко.

Нагадаємо, кримчани, вимушено переселилися в інші регіони України, і пожелавши відновити підприємницьку діяльність, зіткнулися з проблемою: немає тимчасової прописки — немає ніякого статусу (підприємця).

По состоянию на 8 сентября из Крыма и Севастополя на материковую Украину выехало более 17 тысяч человек.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

-
NFL Jerseys 2019